Kompletní dodávky
vzduchotechnického zařízení
a jeho servis

Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo vzduch - voda je ideálním řešením vytápění.

Principem tepelného čerpadla vzduch-voda je transport tepla z venkovního prostředí (vzduchu) a jeho využití k topení a přípravě teplé užitkové vody. Toto teplo je tepelným čerpadlem přečerpáno na vyšší teplotní úroveň, aby mohlo být použito pro vytápění domácností nebo kanceláří.

Tepelná čerpadla umějí topit i chladit a mají vysoce příznivé provozní i investiční náklady.

Tepelná čerpadla jsou podporována programem „Zelená úsporám“ a legislativou např. Zákonem o využití tepla z obnovitelných zdrojů.

Princip tepelného čerpadla vzduch-voda Toshiba Estia

Instalace námi dodávaných tepelných čerpadel nevyžadují náročné stavební úpravy ani žádné zemní práce.

Tepelné čerpadlo se skládá z venkovní a vnitřní jednotky, případně nádrže na ohřev teplé užitkové vody (TUV).

View the embedded image gallery online at:
http://www.femont-vtz.cz/tepelna-cerpadla#sigProGalleria3ac74609f9

V okruhu venkovní jednotky koluje chladivo, což je teplonosná látka s nízkým bodem varu. Změnou tlakových poměrů chladiva a jeho skupenství dochází k ohřátí chladiva v okruhu.

Vnitřní jednotka, tzv. Hydro-box, je vybavena výměníkem pro přenos tepla z okruhu venkovní jednotky přímo do okruhu ústředního vytápění radiátory nebo podlahového topení. Tento systém je schopný dodat do topného systému teplotu topného média až 55°C.

Špičkové parametry

Venkovní jednotka tepelného čerpadla Estia je v provedení Super Digital Inverter s velmi nízkou spotřebou, hlučností, vysokou účinností a přesným a plynulým řízení výkonu dle aktuální potřeby tepla.

Ideálním stavem je projektové řešení s použitím tepelného čerpadla již ve fázi výstavby nového domu a jeho začlenění do způsobu vytápění a přípravy TUV. V případě instalace do již užívaných objektů je možné čerpadlo připojit na stávající rozvody topné soustavy s minimálními stavebními zásahy.

Regulace systému je možná pomocí standardně instalovaného ovladače na vnitřní jednotce, případně doplněním dálkového ovladače v referenční místnosti pro lepší nastavení požadovaných hodnot.

Instalace námi dodávaných tepelných čerpadel nevyžadují náročné stavební úpravy ani žádné zemní práce.

 

Tepelná čerpadla výrazně snižují náklady na vytápění a tím i šetří Vaši peněženku.